Poświęcenie nowego Krzyża Misyjnego

Najbardziej wymownym znakiem dzisiejszego, ostatniego dnia misyjnego było poświęcenie nowego Krzyża Misyjnego. Po zakończonej Sumie w procesji nowy Krzyż został poniesiony przez naszych Parafian dookoła kościoła i ustawiony na swoim miejscu. Następnie ks. Misjonarz Janusz wygłosił przy Krzyżu okolicznościowe kazanie, po którym ks. Misjonarz Stanisław poświęcił nowy Krzyż Misyjny oraz wszystkie inne krzyże przyniesione przez uczestników nabożeństwa. Następnie ks. Proboszcz pokropił wodą święconą nowy Krzyż okadził kadzidłem a ks. Patryk pokropił krzyże, które przynieśli nasi Parafianie. Przy poświęconym Krzyżu wyznaliśmy wiarę trzymając w swoich dłoniach podniesione swoje krzyże a następnie odbyła się adoracja Krzyża przez kapłanów, którzy sprawowali dzisiejszą Sumę oraz innych kapłanów z naszego dekanatu. Na zakończenie nasi Misjonarze w geście oddania ks. Proboszczowi kapłańskich stuł zakończyli swoją misyjną posługę. Celebransi powrócili do zakrystii a zgromadzeni nasi Parafianie i Goście, poprzez pocałunek adorowali nowo poświęcony Krzyż Misyjny.

Krzyż Misyjny wykonali nasi Parafianie w zespołowej pracy pod kierunkiem Pana Mieczysława. Serdeczne „Bóg zapłać”