Niedziela Palmowa 2024

Niedziela Palmowa 2024.

W Niedzielę Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas, który upamiętnia ostatnie dni życia Chrystusa i bezpośrednio przygotowuje nas do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Czytany podczas dzisiejszej Mszy Świętej opis Męki Pańskiej przypomina nam, jak mocno zostaliśmy ukochani przez Jezusa. On oddał się w ręce grzeszników i umarł, abyśmy  mieli życie nieprzemijające. Niedzielną Sumę rozpoczęliśmy przy Ołtarzu Polowym. Ks. Patryk poświęcił palmy i odczytał fragment Ewangelii o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy. Potem w procesji udaliśmy się do kościoła. Kilka palm było wykonanych bardzo pięknie i będą ozdobą naszego kościoła. Zapraszamy Parafian  i naszych Przyjaciół do udziału w liturgii Triduum Paschalnego!